Czy Prezes Oddziału PZK w Gliwicach Roman SP9MRN, zostanie wyrzucony z PZK?

szafot

Prezes Oddziału w Gliwicach nie należy do osób pozytywnie postrzeganych przez establishment PZK. A właściwie należy sobie otwarcie powiedzieć że ma paskudny charakter i jest wredny, bo zadaje trudne i niewygodne pytania. Pyta o pieniądze, zarządzanie, rozwój i wizję Związku, pyta o rolę i znaczenie członków… To bardzo niedobrze…
No i w końcu się doczekał.
Otóż Prezes innego Oddziału /nomen omen/ 73 w Warszawie,  Kol. Szumski Zygmunt SP5ELA złożył wczoraj /20.05.2015/ formalny i oficjalny wniosek skierowany do Prezesa PZK o usuniecie Romana SP9MRN z Polskiego Związku Krótkofalowców.

Uzasadnienie wniosku:
„W związku z powszechnym stosowaniem działań demagogicznych, obraźliwych dla członków PZK, bezczelnym i bezprawnym udostępnianiem informacji, w tym informacji z Listy Dyskusyjnej ZG PZK osobom obcym, także źle życzącym PZK i prowadzącym przeciw PZK wrogą działalność, wnoszę o rozpoczęcie procedury usunięcia Romana SP9MRN z Polskiego Związku Krótkofalowców.”

Zastanawiam się-śmiać się jeszcze czy już płakać nad stanem PZK?

Andrzej sp9eno

Update:

Cały problem zaczął się od przedstawionej przez Prezydium propozycji uchwały, która miała skutkować zabraniem Oddziałom kilkudziesięciu tysięcy złotych pochodzących z 1%, której uchwale nasz oddział się stanowczo sprzeciwił.
Następnie SP9MRN wskazał błędy w projekcie budżetu na kolejne kilkadziesiąt tysięcy.
Kolejnym przestępstwem było wykazanie, że Prezydium od lat bez zgody oddziałów sięga po oddziałowe pieniądze na zasadzie długotrwałych pożyczek – co powoduje narastanie długu.
Zaproponowaliśmy również przerobienie budżetu tak, aby ograniczyć wydatki centralne i odbudować rezerwę finansową pochodzącą z 1% i należną Oddziałom. Uważamy, że w sytuacji problemów finansowych mp wyjazd na Hamradio za pożyczone pieniądze jest – delikatnie mówiąc – nieprzyzwoity.
Doszło do tego jeszcze kilka drobiazgów – np skierowanie przez nasz OT pisma do GKR w sprawie rozbieżności finansowych.

\

UPDATE2

Po posiedzeniu –
1. sporną uchwałę wycofał wnioskodawca zgodnie z sugestią OT50

2. Budżet zmieniono zgodnie z propozycją OT50 zwiększając rezerwę 1% z ok 50 000 do ok 100 000

3. Pomimo wizyty Generała Packa nie podjęto uchwały dot. wstąpienia do federacji. Zgodnie z naszą sugestią – jak będzie zatwierdzony statut FOP to zdecydujemy

4. MRNa nie próbowano wylać. Olano Elę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.