Zespoły robocze PZK

W czasie dyskusji na XXII Krajowym Zjeździe Delegatów Polskiego Związku Krótkofalowców oraz w wystąpieniach Prezesa PZK, wyrażana była potrzeba powołania zespołów (grup) roboczych dla realizacji najpilniejszych zadań i niezbędnych zmian w Związku. Zespoły Robocze PZK zostały powołane uchwałą Prezydium ZG PZK z dnia 1 lipca 2016 r., natomiast zarządzeniem Prezesa PZK z dnia 7 lipca 2016 r. określono założenia na zakres zadań i początkowy skład Zespołów Roboczych PZK:

 • Zespołu ds Informacji i Promocji PZK
 • Zespołu ds Informatyzacji PZK
 • Zespołu ds Szkoleń i Młodzieży

Każdy zespół składa się z podstawowego trzonu osobowego, w tym lidera (managera, szefa). Do początkowego składu zespołów wchodzą osoby, które wcześniej deklarowały chęć udziału w pracach – na osobiste zaproszenie Prezesa PZK. Skład zespołów jest otwarty i może się dynamicznie zmieniać – zapraszamy wszystkich, którzy chcą brać udział w pracach!

Dlaczego Zespoły a nie Komisje?

To nie jest tylko kwestia nazewnictwa, ale przede wszystkim podkreślenie charakteru działań, jakie mają być podjęte przez te grupy. Albowiem nie chodzi wyłącznie o „określenie strategii”, „zaprogramowanie” – a już na pewno nie o „rozliczanie”. Strategia jest prosta: skupić się na kilku najważniejszych sprawach, które są podstawowe dla rozwoju Związku – poza finansami. Dlatego oczekiwanym wynikiem działalności zespołów roboczych mają być konkretne efekty w postaci gotowych rozwiązań/materiałów/metodyk do bezpośredniego wykorzystania przez oddziały terenowe, kluby czy indywidualnych krótkofalowców. Co więcej, zespoły te mają potem brać czynny udział we wdrażaniu wypracowanych rozwiązań/projektów.

Liderami zespołów, powołanymi mocą uchwały Prezydium ZG PZK zostali:

 • Andrzej Chałubiec SP9ENO – Zespół ds Informacji i Promocji PZK
 • Wiktor Przybylski SQ9WTF – Zespół ds Informatyzacji PZK
 • Tomasz Frankiewicz SP7V – Zespół ds Szkoleń i Młodzieży


Na Portalu PZK dostępne są:

Uchwała Prezydium ZG PZK o powołaniu Zespołów Roboczych PZK

Zarządzenie nr 1/2016 Prezesa PZK

Zespół ds Informacji i Promocji PZK – założenia

Zespół ds Informatyzacji PZK – założenia

Zespół ds Szkoleń i Młodzieży – założenia

Waldemar Sznajder, 3Z6AEF

Prezes PZK

 

3 Replies to “Zespoły robocze PZK”

 1. Obserwator says:

  Towarzysze,

  Nie wiedzieliśmy co zrobić to powołaliśmy zespoły. Teraz kolektywnie będziemy działać. Niech sobie nikt nie myśli każdy zespół będzie miał swojego komisarza ludowego. On będzie pilnował aby zespoły pracowały i wypracowywały normy. A więc towarzysze nawołujemy do współzawodnictwa zespołowego ku wale naszej nieboszczki partii PZK.

 2. Oczywiście przepuszczamy powyższy komentarz, bo lubimy lokalny folklor ;-)
  Nie mamy też nic przeciwko lekko wylęknionym anonimowym chłopcom w krótkich majtkach.
  Serdecznie zapraszamy do komentowania
  73

 3. Obserwator says:

  Towarzyszu sekretarzu SP9MRN,
  Dobrze, ze wy towarzyszu w krótkich majtkach nie chodzicie i nie jesteście chłopcem, Teraz robicie reanimacje nieboszczki. Jak się nie uda to powiecie, że przecież chcieliście dobrze ale jak zwykle nie wyszło. Oczywiście, że lubicie lokalny folklor bo jedynie to znacie ;)

Dodaj komentarz